Menu
pronajem-byty-2-kk-84m2-brno-stare-brno-dsc-0042-5d8273

3+1 nejčastějších chyb při prodeji nemovitosti

Jakých chyb se nejčastěji dopouštějí majitelé při prodeji svých nemovitostí? Na co si dát pozor a čemu se při prodeji vyhnout? Odhalte s námi 3+1 nejčastějších chyb a zjistěte, jak si s nimi poradit (a ještě lépe, jak jim předejít).

Chyba č. 1: Špatně nachystaná nemovitost

Před prodejem vždy nemovitost nachystejte. Opravte drobné nedostatky, vymalujte, odstraňte přebytečný nábytek (pokud lze) a nemovitost řádně ukliďte. Pokud se v nemovitosti bydlí, je potřeba úklid provést před každou prohlídkou.

Chyba č. 2: Nesprávně určená prodejní cena

Určení tržní ceny je klíčem k úspěšnému prodeji. Bude-li nastavena nízko, proděláte peníze. Bude-li nastavena vysoko, proděláte peníze. Jak je to možné? Protože nemovitosti s neúměrně vysokou počáteční prodejní cenou se prodávají dlouho, jsou zlevňovány a na trhu jsou notoricky známé neboli “profláknuté”. Potenciální kupující pak vyčkávají, jak hluboko cena klesne, a výsledná prodejní cena je nakonec nižší, než je-li nemovitost od začátku prodávána se správně určenou tržní cenou.

Chyba č. 3: Špatná prezentace nemovitosti

Tmavé fotky, nezajímavé texty a nedostatečné informace jsou příčinou toho, že nemovitost není pro kupující atraktivní a nejeví o ni zájem. To má samozřejmě za následek zlevňování nemovitosti a ve finále prodej za nižší cenu.

Chyba č. +1: Nekvalitní realitní kancelář

V neposlední řadě je chybou i špatně vybraná realitní kancelář. Pokud se rozhodnete svěřit prodej do rukou realitního makléře, vždy se dívejte na jeho reference a prezentaci stávajících nemovitostí, které má v nabídce. Nemá-li hezké fotografie a čtivé texty, zvolte raději jiného makléře.

Chcete se dozvědět více o tom, jak efektivně prodat vaši nemovitost? Kontaktujte naše makléře. Rádi vám poradí.