Menu
business-3167295_1920

5 důvodů, proč je práce realitního makléře prostě skvělá

Také nevidíte jediný důvod, proč byste měli dělat zrovna realitního makléře? Vždyť přece existuje taková spousta zajímavějších povolání. Navíc makleřina zrovna není populární profese a pro nelichotivé označení často nemusíte ani chodit daleko.

Už jsem vás dostatečně odradil? Pokud jste dočetli až sem, není to zase tak špatné. Stejně jako práce realitního makléře není vůbec špatná. Už vás některý ze zástupců realitek někdy naštval a kvůli tomu nahlížíte na tuhle profesi skrz prsty? A kolikrát vás už naštvala kadeřnice, že vám příliš zkrátila vlasy? Anebo pekař, protože jeho rohlíky nebyly tak čerstvé? Stejně ale do salónu i pekárny stále chodíte, protože věříte, že příště to bude lepší.
Realitní makléř je povolání jako každé jiné. Má svoje přednosti i zadnosti. Dělají ho povahově dobří i špatní lidé. Navíc – jak dobrý pekař, kadeřnice, kuchař nebo manažer budete, záleží jen na vás. Házet všechny do jednoho pytle není úplně fér.

Rád bych vám proto představil 5 důvodů, proč nejít dělat pekaře, kadeřnici ani manažera, ale proč si vybrat cestu v realitním businessu. Začtěte se, pokud právě hledáte práci, chcete stávající změnit, “v 15 se rozhodujete, co dál…” anebo vás to prostě zajímá.

1. Máte skvělý produkt
Obchodujete s jednou z nejlepších komodit na trhu, protože přece každý někde bydlí. Máte tedy téměř 100% jistotu, že nebudete muset předstírat, že pracujete, a o práci nebude nouze, ani když je krize.

2. Máte prestižní povolání
Západ hlásí, že makleřina bude stále prestižnější profesí. U nás je prestiž zatím ještě v plenkách, což vám dává dobrý důvod podílet se na jejím růstu.

3. Umíte víc než ostatní
Makleřina není jen o prohlídkách a inzerátech. Je to povolání, které vyžaduje bystrý mozek, organizační talent i profesionalitu. Naučíte se zkrátka něco, co druzí neumí. Přiznejte si sami, kdo z nás laiků zná ty správné fígle, jak rychle a bez nervů přežít pobyt na katastrálním úřadě?

4. Vyděláte balík peněz
Často opakovaný argument, ale naštěstí to bez něj opravdu nejde. Váš měsíční příjem si regulujete vy sami. Nemusíte nikde škemrat o zvýšení platu, nemusíte ani chodit do práce 8 hodin 5 dní v týdnu, abyste si zajistili výdělek. Čím víc toho prodáte, tím větší obnos vám jde do kapsy.

5. Máte čas si peníze užít
Své volno si totiž řídíte sami. Nechce se vám dneska pracovat a radši byste jeli s rodinou na výlet? Žádný problém. Nemusíte si brát ani dovolenou, ani neplacené volno. Váš volný čas už se neomezuje jenom na pár hodin po práci, než půjdete spát.

A víte, v čem je skvělé dělat makléře v DOMA realitní makléři?

1. Kromě všech výhod podnikání v realitách máte i zaměstnanecké benefity – k dispozici je vám zázemí kanceláře pro schůzky s klienty i spolupráci s kolegy, stojí za vámi plná kancelář zkušených makléřů, která rozšiřuje vaše možnosti zakázek.
2. Nenecháme vás plácat se v tom jako amatér – naučíme vás obchodním dovednostem a předáme vám realitní know-how.
3. Stane se z vás prostě odborník, na kterého se lidé obracejí o radu i pomoc – a to nás velmi hřeje u srdce a – přiznejme si – dělá dobře egu.
4. Dostanete se k zajímavým nemovitostem v podobě developerských projektů, komerčních kanceláří i luxusních rezidencí.
5. A na závěr opět peníze – čím lepším makléřem budete, tím větší procenta z provize dostanete.

Tak už víte, proč je makleřina skvělá? Pokud se už vidíte v nové práci, budu rád, když mi zavoláte, domluvíte si pohovor a vypijete se mnou naši skvělou kávu. Pokud máte rádi svou stávající práci, ale víte o někom blízkém, koho by profese makléře bavila, dejte mu o nás vědět nebo dejte vědět nám o něm – jistě najdeme společnou notu. jsme@domamakleri.cz 🙂