Menu
paper-3253352_1920

Být, či nebýt zaměstnanec? 6 důvodů, proč naši makléři stojí na vlastních nohách

Děkuji, ale o práci na živnostenský list nemám zájem. Tuto větu jsem slyšel při výběrových řízeních na obchodníky tolikrát, až mě to dovedlo k napsání krátkého zamyšlení, proč je lepší podnikat než být zaměstnanec. Vysvětlím vám svůj postoj na kontrastu všeobecných argumentů, které se přiklánějí k variantě pro zaměstnance, a několika důvodů, proč si já osobně myslím, že být svým pánem je skvělé.

1. Profese makléře je jistota

Nejčastějším důvodem, proč lidé nezačínají podnikat, je strach z nejistoty. Jako zaměstnanci mají pocit, že každý měsíc, nezávisle na okolnostech, budou mít svůj příjem jistý. To je bohužel pravda jen do doby, kdy zaměstnavatel zkrachuje, přesune provoz do jiné země nebo se prostě jen šéfovi znelíbíte a on vás vyhodí. V tomto případě máte aspoň jistotu výpovědní doby.

Jako podnikatel máte ovšem jistotu, že způsob vaší obživy je závislý jen a pouze na vás. A jelikož v našem středoevropském světě bydlí lidé v domech a bytech a dá se předpokládat, že v nich budou bydlet i nadále, máte jako realitní makléř zdroj obživy jistý.

2. Zdroj příjmů je na vás

Druhá velká obava vyplývá z toho, že podnikateli nebo OSVČ nenáleží žádný fixní zdroj příjmu. Toto strachování však není ve světě realitních makléřů opodstatněné. Makléř má k dispozici jednak vracející se klienty, kteří jsou pro něj opakujícím se zdrojem příjmů, dále kupříkladu i nemovitosti k pronájmu, které se znovu obsazují, anebo vlastní investice do nemovitostí, o kterých se budu bavit později.

A co když jsem teprve začátečník? V tom případě máte možnost pomáhat na zakázkách služebně starším kolegům nebo se starat o některé nemovitosti z portfolia kanceláře. Budete-li chtít a budete-li pracovití, bez příjmu rozhodně nezůstanete.

3. Svoboda v práci i životě

Pamatujete si, že jste jako děti neměli rádi, když vám dospělí říkali, co můžete a nemůžete dělat? Když jste si chtěli hrát, ale místo toho jste museli jít do postele? Přesně tento pocit se vám na vlastních nohách vyhne. Výhodou je totiž svoboda. Můžete pracovat, kdy chcete, kde chcete, s kým chcete a na tom, co vás právě baví.

Rozhodně tím ale nemyslím, že nemusíte pracovat vůbec, to by byl velký omyl. Nikdo úspěšný nedosáhl svého úspěchu bez práce. Ale pokud nejste zaměstnanec, svobodně si můžete vybrat všechny její parametry. A tak si můžete hrát, s kým chcete a kde chcete, a pokud nechcete jít spát, nemusíte. Svoboda v možnosti nakládat s prací a životem podle sebe a nemuset se ohlížet na to, jaká je pracovní doba nebo jestli si můžu vzít dovolenou, ta je totiž naprosto k nezaplacení.

4. Neomezený výdělek

Když mluvíme o placení, druhý důvod, který mě osobně vede k tomu, že nejsem zaměstnanec, je možnost rozhodovat si o výši svého výdělku. Pokud mi stačí málo, můžu pracovat málo, pokud chci víc, můžu pracovat víc a tím i víc vydělat. V zaměstnání se mi často stávalo, že ať pracuji, jak chci, vždy vydělám stejně. To mě dost demotivovalo, protože jsem měl pocit, že dosáhnout vyššího výdělku není možné, i když podám nadstandardní výkon.

Jako realitní makléř si ale o tom, kolik vydělám, rozhoduju sám. Vím, kolik mi vynese, když pomůžu klientovi prodat jeho nemovitost. A také vím, co musím udělat, pokud chci prodávat více klientům více nemovitostí.

5. Vlastní investice do nemovitostí

Jednou z dalších výhod realitního makléře je jeho orientace na trhu s nemovitostmi. Nejen že mám přehled o tom, kde se co prodává, ale také, zda se to prodává za adekvátní cenu. Navíc znám i ceny nájmů v jednotlivých lokalitách. Jako realitní makléř se také dobře orientuji v produktech hypotečních bank, a jsem tak schopen nakupovat nemovitosti na úvěr za velmi dobrých podmínek.

Díky těmto znalostem můžu efektivně investovat do nemovitostí, využívat k tomu různé bankovní možnosti a dosahovat velmi vysokých zhodnocení a výnosů. Navíc investuji do produktu, kterému rozumím.

6. Budoucnost ve vlastních rukách

Co mě nejvíc baví na tom, že nejsem zaměstnanec a že pracuji na živnostenský list? Je to rozhodně v možnosti řídit svou budoucnost. Rozhodovat o tom, jak hezký bude můj zítřek, pozítřek a další dny. Mám čas nejen na práci, ale i na své koníčky a rodinu. Mám mnoho oblastí, ve kterých se rád vzdělávám a dozvídám se nové věci. Díky tomu můžu klientům poskytnout ještě lepší služby a oni se na mě o to víc obracejí. Potkávám spoustu nových zajímavých lidí, kteří mi přinášejí do života inspiraci.

Zkrátka dělám to, co mě baví, a jsem pro své klienty přínosem. Každé ráno vstávám s úsměvem a těším se na nový pracovní den. A proto si myslím, že nejlepším šéfem své práce jsem já sám.

Chtěli byste to mít stejně jako já a moji kolegové z DOMA realitní makléři? Dále se nerozhodujte a staňte se součástí našeho týmu.

Pošlete nám svůj životopis: jsme@domamakleri.cz 🙂