Menu
chris-barbalis-dhvtr5fwbHI-unsplash (1)

Co může makléř nabídnout developerovi

Dobrý makléř to zná. Pokud chce, aby klient zaplatil za jeho práci, musí být pro něj přínosem. Stejné je to u vztahu makléře s developerem. Pojďme se tedy podívat na tři hlavní oblasti, ve kterých může být makléř přínosem pro developera.

Vyhledání a posouzení příležitosti

Není to jen o nalezení vhodné stavby či pozemku pro výstavbu. Je to především o předložení relevantních podkladů, na základě kterých se může developer rozhodnout, zda je pro něj nemovitost vhodná, či nikoliv. Nejde jen o přesun informací od prodávajícího směrem k developerovi, ale zejména o jejich ověření.

Makléř by měl zpracovat srovnávací tržní analýzu na budoucí prodeje (či pronájmy, pokud developer staví s cílem pronajímat). Měl by navštívit příslušné orgány a projednat možnosti budoucího využití stavby či pozemku. V neposlední řadě by měl zjistit veškeré relevantní informace – nápojné body sítí, komunikací a tak dále.

Konzultace budoucího projektu

Makléř je denně na trhu a v komunikaci s klienty. Zároveň má přístup k databázím prodaných nemovitostí. Zkrátka sleduje trh a ví, co trh chce. Díky tomu je schopný navrhnout (ve spolupráci s architektem či projektantem developera) nejvhodnější řešení v rámci daného projektu. Stavět samostatné domy či řadovku? Nebo prodat jen zasíťované pozemky? Jaké dispozice a velikosti bytů budou v dané oblasti nejlépe prodejné? To jsou přesně otázky, na které dobrý makléř zná odpověď.

Perfektní prodejní servis

Teprve posledním bodem je prodejní servis. Taková třešnička na dortu v rámci spolupráce makléře a developera. Nejde jen o komunikaci s klientem ohledně projektu, který developer nabízí. Časté jsou otázky na výše budoucích nájmů, pokud nakupují nemovitosti jako investici. Případně je zajímají možnosti prodeje či pronájmu stávající nemovitosti, kterou hodlají nákup developerského projektu financovat. Na všechny tyto dotazy zná dobrý makléř odpověď.

Chystáte developerský projekt? Tak vyzkoušejte DOMA makléře. Uvidíte, že budeme přínosem vašeho projektu.

Jste makléř, co se chce věnovat developerským projektů? Zastavte se u nás na kávu a můžeme se domluvit na spolupráci.