Menu
jen-theodore-CiMITAJtb6I-unsplash (1)

Jak spolupracuje realitní makléř a pronajímatel nemovitosti?

Kdy jste naposledy navštívili instagramový profil svého nájemníka? Kdy naposledy jste se svým nájemníkem byli na večírku nebo jste si popovídali u kávy? Jak často si se svým nájemníkem napíšete na Messengeru? Nikdy? Naši makléři jsou v kontaktu s nájemníky pořád. Díky tomu totiž může získat více jak pronajímatel, tak nájemník.

Neustálý kontakt s nájemníky nám ukazuje, jak se jim v bytě žije. Díky tomu můžeme zajistit různé opravy či úpravy pronajímané nemovitosti, aby se nájemníkovi dobře bydlelo. A když se mu dobře bydlí, zůstává a dál platí nájem. A to dělá radost pronajímateli.

Když je makléř ve spojení s nájemníkem, ví, “co se v bytě děje”. Třeba to, že v bytě není hluk, ačkoliv si sousedé už několikrát stěžovali. Může se sousedy promluvit a situaci jim vysvětlit. Často se to stává, pokud se pronajímá byt, který byl delší dobu prázdný. Pak sousedům vadí i standardní provoz domácnosti. Kvůli tomu majitel bytu zbytečně vyhodí solidního nájemníka a připraví se tak o svůj příjem. S dobrým a informovaným makléřem se mu to nestane.

V neposlední řadě může makléř zabránit poškození nemovitosti nebo sousedských vztahů tím, že nájemníkovi některá “pravidla” vysvětlí. Časté je to v Brně, kde jsou nájemníky čerstvě přijatí studenti vysokých škol – poprvé mimo domov – myslící si, že byt je ideální místo pro večírky a diskotéky. Dobrý makléř umí vysvětlit, že byt slouží k bydlení a že pařit se může jinde. Informovaný makléř najde řešení tam, kde ho majitel nemovitosti nevidí, a zabrání zbytečnému vyhození pravidelně platícího nájemníka. 

Pronajímáte byt? Potřebujete poradit? Zajímá vás, jak to vypadá, když jste klientem DOMA realitních makléřů? Zavolejte nám nebo se stavte do kanceláře, rádi vám to řekneme.