Menu
BLOG (5) (1)

Jakého realitního makléře chcete?

Přemýšleli jste někdy o tom, jaký by měl být váš realitní makléř? Úplně slyšíme ta slova – profesionální, spolehlivý, pracovitý. Ale co to vlastně znamená? Měl by vědět, co znamená služebnost? A je důležité, aby měl dobrý telefon? A co třeba Instagram? Pojďme se podívat, jakého realitního makléře byste měli chtít a na co se u něj zaměřit.

Co je to profesionalita

Když se řekne profesionálové, někteří z nás si ještě vzpomenou na Bodieho a Doylea. Ale kdo je profesionál na realitním trhu? Je to makléř, který se umí chovat a ví, co se sluší a patří. Chodí na schůzky včas, je upravený, voňavý a zdvořilý. Díky tomu je s ním klientům dobře.

Profesionál je také odborník. Umí poradit, umí vysvětlit a zná problematiku realitního trhu. Ví, co je to služebnost, přípojka plynu nebo třeba jak napsat návrh na vklad na katastr nemovitostí. Ví, co je to PENB a kdy je potřeba. Zkrátka se orientuje v oblasti nemovitostí.

Řekněte, líbilo by se vám prodávat nemovitost nebo být na prohlídce s takovým makléřem či makléřkou?

Moderní doba žádá moderní makléře

Dnešní doba a způsob prodeje se hodně změnil od časů, kdy se inzerce dávala do Inzert Expressu a kdy makléř posílal korespondenční lístky s termíny prohlídek. Moderní makléř vede moderní život. Je aktivní na sociálních sítích, protože tam jsou i jeho klienti a kupující vašich nemovitostí. Má chytrý telefon, díky kterému má po ruce všechny informace na každé schůzce i prohlídce. Umí komunikovat na Messengeru, Viberu nebo Instagramu – tak, aby mohl pohodlně komunikovat se všemi klienty právě tak, jak jim to vyhovuje.

To nejdůležitější na závěr

Které klíčové dovednosti tedy máte hledat u svého makléře?

1) Orientaci na trhu – dobrý makléř zná ceny nemovitostí k prodeji i k pronájmu a umí pro vás zpracovat kvalitní tržní analýzu.

2) Je to dobrý manažer – umí zorganizovat prohlídky, aby vyhovovaly prodávajícím i kupujícím, umí zorganizovat všechny zúčastněné (fotografa, copywritera, hypotečního specialistu, odhadce banky, advokáta).

3) A hlavně má tah na branku – nic ho nezastaví a to, co vám slíbil, vždy splní, ať už je to prodej bytu, pronájem garsonky, nebo třeba ocenění nemovitosti pro účely dědického řízení.

Víte, kde najít takové makléře? Samozřejmě stačí zavolat do DOMA.