Menu
construction-646914_1920

Najděte si lepší práci. Protože můžete

Hledejte práci, kterou chcete dělat, a ne takovou, jakou dostanete. Věnujte čas sobě a popřemýšlejte o tom, co vás v životě baví, u čeho se usmíváte a o čem rádi vyprávíte svému okolí. Ale v dobrém. Ne takové ty řeči, kdo vás v práci čím naštval, čím se musíte zabývat, protože to chce šéf, a co zbytečného jste dnes museli dělat.

Podívejte se na lidi kolem sebe, kteří o své práci mluví s radostí a nadšením. Vypráví veselé historky o tom, co zažili a co dělali. Všimněte si, že je díky tomu, že to, co dělají, je baví. Dělají něco, co jim dává smysl. Říká se o nich, že se pro to narodili, že se v tom našli. A přesně tak to je.

Ano, můžete se rozhodnout vzít nějakou práci. Jakoukoliv. Nebo ještě hůř takovou, kterou někdo chce, abyste dělali. Nebo práci, kam to máte z domu blízko nebo kde dávají větší stravenky. Můžete. A uvidíte, jestli budete vyprávět s nadšením historku o tom, jak jste si za stravenku koupili větší oběd a jakou z toho máte radost. Spíš budete ale negativně hodnotit, že vám na ni nevrátili, že?

Život není o stravenkách…

Prací trávíme většinu našeho produktivního života. Věnujte proto energii a najděte si takovou práci, jakou opravdu chcete. Protože můžete. A kdokoliv vám říká, že ne, tak ho neposlouchejte. Poslouchejte jen sami sebe. Protože ji budete dělat vy a ne ti, co vám to říkají.

Baví vás mluvit s lidmi? Máte rádi sociální sítě nebo technologické novinky? Chcete, aby každý váš den byl úplně jiný a něčím zajímavý? Chcete se pořád něco nového učit a zlepšovat se? Pak pro vás máme tip na lepší práci. Zavolejte, napište nebo se stavte k nám na ulici Tábor 36. Rádi vám povyprávíme s úsměvem a nadšením historky z naší práce 🙂