Menu
business-3152586_1920

Příběh makléře Felixe – 5. díl: Stal se ze mě makléř

Když mi poprvé zavolal můj známý a zeptal se mě, zda bych mu mohl poradit, za kolik se dá pronajmout byt na starém Brně, měl jsem pocit, že jsem opravdový realitní makléř. Lidé se na mě obracejí o radu v oblasti nemovitostí. Paráda!

A tak se změnil i můj pracovní režim. Komunikuji nejen s klienty, kterým nabízím nemovitost, ale také se zájemci o prohlídku. Denně udělám několik srovnávacích tržních a mluvím s lidmi ohledně jejich nemovitostí. Odpoledne pak realizuji prohlídky nebo se potkávám s přáteli, abych jim mohl říci, co nového je ve světě realit a s čím jim mohu pomoci.

Protože se mě ptá čím dál více lidí na otázky spojené s nemovitostmi, chci se dále zlepšovat a vědět toho více, abych jim mohl lépe poradit. Velmi mi v tom pomáhají školení, která máme každý týden v kanceláři. Rád také chodím na školení pořádaná odbornými institucemi, která jsou většinou zaměřena již na konkrétní typy nemovitostí, pozemky nebo třeba činžovní domy. Ovšem dostávám také pravidelné tréninky dovedností – tento týden jsem byl zrovna na kurzu argumentace a příští měsíc se chystám na kurz komunikační dovednosti.

Díky dalšímu vzdělávání a další prodaným a pronajatým zakázkám získávám ještě větší jistotu v tom, co dělám. A jsem také schopen lépe komunikovat s klienty a připravovat řešení jejich nemovitostních transakcí. Čas investovaný do vzdělávání se mi tak vrací formou více příležitostí a více peněz z provizí.

Otázku, jak seženu nemovitost na prodej, jsem si nepoložil už dlouho. Místo toho mi v hlavě zní otázka, jak na to, abych se stal nejlepším. A o tom bude další díl