Menu
20201026_143546 (1)

Proč být moderní, když se to prodá i tak

Učit se s novými programy je pracné. Nechci nový foťák, starý mi vyhovuje. Nevím, co je Instagram a nezajímá mě to, já se chci potkávat s lidma osobně. Vždycky to fungovalo, tak proč to měnit? Je spousta zájemců, to se vždycky prodá. Přesně takové věty uslyšíte z úst neúspěšných makléřů.

Má vůbec smysl se snažit, když se to přece stejně prodá?

Má! A proč? Protože nejenže chcete poskytovat nejlepší možné služby, ale chcete se posouvat. Posouvat kupředu, před konkurenci, před tradiční a již známé postupy a objevovat nové věci. Jistě, dojdete na místo i pěšky, ale autem je to o něco rychlejší a pohodlnější. A věřte, že klient ocení, když ho svezete autem.

Dává to ekonomický smysl?

Jistěže ano. Zvažte dva podnikatele: Jeden roznáší housky pěšky, protože tak to dělal vždycky, protože si nechce pořizovat řidičák a nechce investovat do auta. A druhý věnoval čas vzdělání, řidičák si udělal a zainvestoval do koupě vozu. Jistěže lidé koupí housky od obou těchto podnikatelů. Ale co myslíte, který bude úspěšnější? Kdo z těchto dvou bude moci prodat své housky více klientům?

Stejně tak je to i v realitách. Makléř, který investuje do svého vzdělání, do nákupu techniky a vybavení, do nových softwarů, ten se stane úspěšnějším než makléř, který jede ve svých zaběhnutých kolejích.

A co na to klient? 

Tomu přece může být jedno, jak to makléř dělá, hlavně že dostane svoje peníze.

Ano i ne. Mohli bychom v tomto bodě rozebírat, zda lepší fotky přitahují pozornost více kupujících a podobně. Ale pojďme se raději vrátit k příkladu automobilisty a chodce. Klient se s oběma dostane na stejné místo. S jedním vozem a s druhým pěšky. S jedním rychleji a s druhým o něco později. S jedním pohodlně a s druhým, no, pěšky. Zdravotní procházky jsou sice velice příjemné, ale když jde o realitní transakce, klient jistě ocení rychlou a pohodlnou cestu.

Proto v naší kanceláři neustále pracujeme na inovacích. Zapojujeme elektronické podpisy dokumentů, 3D skeny, virtuální prohlídky, komunikaci přes všechny dostupné online prostředky a spoustu dalšího. Chceme totiž své klienty vozit realitními cestami pohodlně, rychle a bezpečně.

Chcete se také projet?