Menu
city-1487891_1920

Proč si nemovitost neprodávat sám

Co myslíte, je lepší si všechno zařídit sám, nebo když vám s tím někdo pomůže? Jak kdy, že? Jedinou oblastí, kde se vždycky hodí zkušená ruka odborníka, jsou reality. Víme to z vlastní praxe. Hned vám vysvětlíme proč.

Autobus versus nemovitost

Je to podobné jako jízda autobusem. Skoro každý umí řídit auto. A kdo umí řídit auto, zvládne rozjet i autobus. Ne úplně ideálně, ne úplně plynule, ale rozjede se každý. A nakonec i zaparkuje. Možná s pár škrábanci, ale dá to. A přesto, když někam pojedete, raději necháte řídit řidiče, který má zkušenost a řídí autobus každý den. 

Stejné je to s prodejem nemovitostí. Je lepší to nechat na někoho, kdo prodává nemovitosti každý den a ví, co a jak. Protože ač se to na první pohled nezdá, s realitami – podobně jako s autobusem – můžete svou nezkušeností nadělat hromadu paseky. Někdy až fatální.

Makléř není hrdina, ale…

Realitní makléř není Superman ani Spiderman. Neumí létat, ani chodit po vodě, neumí vystřelovat sítě. Dokonce nevidí skrz zeď a neumí cestovat v čase. Realitní makléř je vlastně stejný jako vy. S jedním rozdílem. Denně komunikuje s prodávajícími i kupujícími. Telefonuje si s nájemníky a chodí na prohlídky. Ví, co lidé chtějí a jak na co reagují. Dokáže si poradit s nenadálými problémy. Má zkušenost a praxi. A díky tomu umí k vaší nemovitosti najít toho správného kupce nebo nájemníka.

A jak poznáte, že je daný makléř schopný a že jste oslovili toho správného? Jednoduše. Takový makléř má na webu i Facebooku ukázku svých prodaných a pronajatých nemovitostí a také reference od spokojených klientů.