Menu
DSC_0092 (1) (1)

RD Kobylí: Jak jsme prodávali dům s nebožtíky

Naše makléřka Dana Brzobohatá se dohodla s majiteli domu v obci Kobylí na jeho prodeji. Společně stanovili prodejní cenu a makléřka majitelům vysvětlila celý proces prodeje jejich domu. Když začalo focení, chystání textů a zjišťování informací o domě, přišla ale na několik “drobných” háčků.

Dana totiž zjistila, že na domě je stále několik služebností (věcných břemen), která jsou ovšem určena pro již zesnulé osoby. Navíc zjistila, že na pozemku stojí garáž, která ovšem není zapsaná na katastru nemovitostí.

Takovéto nedostatky samozřejmě brání prodeji. Nejenže budoucí kupující jistě nechce mít zapsaná cizí práva na nemovitosti, kterou kupuje, ale také chce mít všechno v pořádku na katastru nemovitostí. Nehledě na to, že takovéto právní chyby by se objevily i v odhadu, který si nechá udělat banka financující hypotéku kupujícího. A je dost pravděpodobné, že by banka v takovém případě hypotéku zamítla.

Co s tím?

Proto Dana ve spolupráci s naší partnerskou advokátní kanceláří Spring Walk začala pracovat na odstranění všech nedostatků. Nachystala pro své klienty veškeré nutné dokumenty pro výmaz služebností. Nachystala i návrh na vklad a potřebné přílohy pro zápis existující garáže. Veškeré dokumenty doručila také na katastr nemovitostí a dohlédla na to, aby všechno bylo řádně vymazáno a zapsáno. 

Díky tomu se jí podařilo všechny zádrhely vyřešit, a prodeji domu tak už nic nestálo v cestě.

Následovaly prohlídky se zájemci, kteří reagovali na naši inzerci. Mezi nimi byl i budoucí kupec, se kterým uzavřela rezervační dohodu. Pak už jen návrhy kupních smluv, úschova kupní ceny, doladění hypotéky a odhadu, podání na katastr, předání nemovitosti, přepis energií a bylo hotovo.

Chcete, abychom se postarali i o prodej vaší nemovitosti (jakkoliv je na první pohled komplikovaný) a vy s tím neměli žádné starosti? Tak se nám kdykoliv ozvěte!