Menu
ROZVOD BLOG

Rozvod: Co když nesouhlasíte s návrhem na rozdělení majetku?

Rozvod je málokdy příjemná záležitost. A když panují neshody kolem dělení majetku, bývá to ještě horší. Co můžete dělat, když protistrana navrhuje vypořádání, ale vám se nezdají ceny, které jsou uvedené v odhadech nemovitostí?

Nejlepší je se obrátit na kvalitního a profesionálního realitní makléře. Požádejte ho, aby vám vypracoval tržní analýzu nemovitostí, o které se jedná. Budete potřebovat jejich seznam, případně stávající fotografie a je-li to možné, zajistěte pro makléře i prohlídku těchto nemovitostí.

Makléř na základě analýzy prodaných podobných nemovitostí, stávající nabídky a své zkušenosti stanoví ceny jednotlivých nemovitostí. Tato cena odpovídá částce, kterou je v dané chvíli na trhu kupující ochotný zaplatit, pokud byste nemovitost nabízeli k prodeji.

Takto stanovená cena je pak spravedlivým nástrojem pro rozdělení majetku. Ať už jedna strana chce druhou vyplatit, nebo si třeba každý nechává nějakou nemovitost a řeší se rozdíl jejich hodnot.

Srovnávací tržní analýza vychází z reálné situace a cen na trhu nemovitostí. Na rozdíl od odhadu soudním znalcem zkoumá nejen technický stav a stáří budov, ale zejména jejich aktuální cenu na trhu. Profesionální realitní makléř má k dispozici různé nástroje a aplikace, díky kterým takovou cenu dokáže zjistit.

Navíc vám do analýzy nemůže lhát, protože když by nastala situace, že mu dáte za úkol nemovitost prodat, protože si chcete rozdělit peníze, musí být schopný nemovitost prodat za cenu, kterou vám sdělil. Byl by tak sám proti sobě.

Jestli máte zájem o ocenění vašich nemovitostí kvůli rozvodu, ozvěte se nám. Rádi ho pro vás zdarma zařídíme.