Menu
banknotes-82948_1280

Výkupy a exekuce: Proč nejsou dobrým řešením, jak rychle získat peníze?

Nenechte svoji nemovitost vykoupit. Nenechávejte ji ani vydražit. Pokud potřebujete peníze z nemovitosti co nejrychleji, existuje i jiná možnost. Můžete se obrátit na realitního makléře, který vám pomůže nemovitost prodat co nejrychleji, ale zároveň tak, aby vám pomohl získat co nejvíce peněz.

Proč je výkup nemovitosti nevýhodný?

Principem výkupu je levně nakoupit nemovitost od někoho, kdo potřebuje ihned peníze. Následně z prodeje nemovitosti ten, kdo ji vykoupil, musí realizovat zisk. Prodávající tak dostane tržní cenu nemovitosti poníženou o zisk vykupujícího. Z principu této operace tak nikdy nemůže prodávající dostat maximální prodejní cenu, protože na transakci musí vydělat i vykupující.

Jak nastavit tržní cenu tak, aby se nemovitost prodala rychle?

Je to vlastně velmi jednoduché. Dobrý realitní makléř umí provést tržní analýzu ceny nemovitosti. Tedy ví, za jakou cenu se daná nemovitost standardně prodává. Ze zkušenosti také ví, o jakou částku cenu snížit, aby přilákala požadovaný tip klienta.

A jakého klienta hledáte, pokud potřebujete prodat rychle?

Ideálním klientem je investor, který má připravenu hotovost na koupi nemovitosti. Takový investor očekává, že koupí nemovitost o něco výhodněji než standardně. Ale s tím už počítáme při nastavování kupní ceny. Navíc výhodou takového kupujícího bývá, že vás v nemovitosti dále nechá bydlet – za tržní nájemné samozřejmě. Pro prodávajícího to ovšem znamená, že se nemusí stěhovat.

Víte o někom, kdo se nachází v podobné situaci? Pošlete mu odkaz na tento článek nebo mu rovnou předejte kontakt na naši kancelář. Rádi poradíme: jsme@domamakleri.cz